Aktivasyon İçin Gerekli Evraklar

 • Sistemimize abone olduktan sonra aktivasyon ve SMS Başlığı (giden mesajlarda görünecek isim) tanımlaması için bağlı olduğumuz BTK (Bilişim Teknolojileri Kurumu) yönetmeliği gereği üyelik türüne göre evrak alınması zorunludur.
 • Sözleşme ve evraklarınızı aşağıdaki iletişim kanallarımızdan biriyle göndermeniz gerekmektedir:
  Email: evrak@vatansms.com
  Faks: 0212 951 0292
  Whatsapp: 0545 466 2030
 • Göndermiş olduğunuz evraklar tarafımıza ulaştıktan sonra aktivasyon durumu ile ilgili size geri dönüş sağlanacaktır.
 • Aktivasyonun ardından Panelinizi hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
  Ardından, evraklarınızın asıllarını 15 iş günü içerisinde aşağıdaki kodu kullanarak MNG KARGO ile KARŞI ÖDEMELİ olarak tarafımıza göndermeniz gerekmektedir.
  MNG KARGO Anlaşma Kodu: 174145880 - ÖZTEK Haberleşme - DÜZCE

  Gerekli Belgeler

  1. Abone Sözleşmesi: Yazıcıdan çıktısını aldıktan sonra İlk ve Son sayfada yer alan abone ile ilgili alanların elle doldurulması ve diğer tüm sayfaların da imzalanması gerekmektedir. İndirmek için tıklayın!

  2. Kimlik Fotokopisi: Üzerinde T.C. kimlik numarası bulunan Nüfus Cüzdanı veya Sürücü Ehliyetinin önlü arkalı fotokopisi veya fotoğrafı.(Yeni tip Sürücü ehliyetleri üzerinde T.C. numarası yazmadığından dolayı kabul edilmemektedir.).
 • Bireysel Üyelik (SMS başlığında adınız yazar)
  Bireysel üyelikler için Sözleşme ve Nüfus cüzdanı yeterlidir. SMS başlığında ad ve soyadınız yazar (SMS başlığı en fazla 11 karakterden oluşur).

  Ayrıca, Üyelik Türüne göre üstte yer alan Sözleşme ve Nüfus Cüzdanına ek olarak aşağıdaki belgeler de talep edilmektedir.
  Lütfen üyeliğinizin türüne göre belgenizi hazırlayarak üstte yer alan diğer belgelerle beraber gönderiniz.
  (Bireysel üyelikler için ek belge istenmez, Nüfus Cüzdanı ve Sözleşme yeterlidir.)
 • Kurumsal/Ticari Üyeler
  Vergi Levhası: Ticari kaydını kanıtlar belge.
  Ticari ünvanları dışında kullanmak istedikleri marka ve tabela ünvanı başlıkları için marka tescili veya bu ünvanlarını kanıtlayan diğer belgeler.
 • Dernek ve Vakıflar
  Görev Belgesi:Dernek/vakıf başkanlığını gösteren karar defteri veya seçim tutanağı örneği gönderilmesi gerekmektedir.
  Yetki Belgesi: Dernek/vakıf başkanı haricinde yapılan üyeliklerde, başkan tarafından imzalanmış Yetki Belgesi gereklidir. Başkanının kimlik bilgileriyle açılan üyeliklerde ve başkan imzasını taşıyan Sözleşmelerde ayrıca bu belgeye gerek yoktur. Belgelerde kaşe mecburidir.
 • İnternet Hizmetleri Üyeleri
  Domain Faturası: Web Sitesinin adınıza kayıtlı olduğunu kanıtlar belge niteliğindedir ve gereklidir.
 • Site/Apartman Yönetimleri
  Görev Belgesi: Site yöneticiliğini kanıtlar belgedir. Karar defteri veya seçim sonucu tutanağı. Sözleşme ve belgelerde yönetim kaşesi gereklidir.
 • Muhtarlıklar
  Görev Belgesi: Muhtarlık görevini kanıtlar belgedir ve gereklidir (mazbata).
 • Okullar (Resmi)
  Yetki Belgesi: Okul müdürü haricinde yapılan üyeliklerde, Müdür tarafından imzalanmış Yetki Belgesi gereklidir. Okul müdürünün bilgileriyle açılan ve Okul Mührü taşıyan Sözleşmelerde ayrıca bu belgeye gerek yoktur.
 • ÖNEMLİ BİLGİ!
  Belgeler tarafımızca değil, BTK tartafından talep edilmektedir. Belgelerin eksik olması durumunda gönderici adlarınızın tanımlanması mümkün değildir. Bu bilgilerin BTK'ya bildirilmemesi durumunda test süresinin ardından SMS gönderimi sistematik olarak engellenir.
 • TEST SÜRECİ
  Üyelik kaydınızın hemen sonrasında paneliniz teste açılır ve 24 saat süreyle hediye SMSleriniz ile gönderim sağlayabilirsiniz. Test süresinin ardından Panel kilitlenir ve SMS gönderimi sadece evrak ibrazı ile geri başlatılabilir.