SMS RET İPTAL LİNKİ ile İZİNLİ VERİTABANI OLUŞTURUN

SMS mesajlarınıza ekleyeceğiniz sms iptal linki ile müşterileriniz sms datanızdan çıkış (Opt-OUT) veya giriş (Opt-IN) yapsın.

İptal linkini sms mesajı ile yollayabileceğiniz gibi web sitenize de entegre edebebileceğinizi biliyormuydunuz?
Detaylar için uzman müşteri temsilcimize ulaşın 0212-852-6465

İzinli Pazarlama için Yönetmelik Ne Diyor?
Gönderilen her Ticari elektronik iletinin (Gönderdiğiniz SMS mesajı) içinde mutlaka ret/çıkış yani ileti almaktan vazgeçme hakkı Alıcıya sağlanmalıdır. Çıkış hakkı sağlanmadan gönderilen iletiler hem Kanun’a hem de Yönetmelik’e aykırı olarak değerlendirilmektedir.

Mobil pazarlamada reklam ve tanıtım mesajı gönderimlerinizde alıcılardan izin almak VatanSMS'te çok kolay ve hesaplı!

SMS RET LİNKİ
Firmanıza özel sayfa
Teklif Alınız

 • Kullanım Süresi 1 Yıldır
 • İzin ve Ret Sistemi Bir Arada
 • Panelden Takip İmkanı
 • Otomatik Kara Liste
 • İzinli Veritabanı Desteği
 • Aynı Gün Teslim
 • Sms Ret Linki
 • İzinli Veritabanı
 • Sms Ret Bildirimi
izinli veritabanı oluşturma

İzinli veritabanı Oluşturma

  SMS İPTAL LİNKİ NASIL ÇALIŞIR?

 1. Ücretlendirme, kurulum ve kullanım ile ilgili bilgiler:

 2. Ücretlendirme: Toplu sms paketi satın aldıysanız size özel URL iptal sayfası ücreti ise sadece 100 TL.
 3. Kullanım Süresi: Size özel hazırlanan veritabanı ve web sayfasının GEÇERLİLİK SÜRESİ 1 yıldır.
 4. İptal Linkiniz ve Sayfanız Nasıl Görünecek: Kurumunuza özel hazırlana web iptal sayfanızda talebiniz üzere markanız veya firma adınız yazacaktır. Sayfada İZİN ve RED olmak olmak üzere iki alan yer alacaktır. Müşterileriniz cep telefonu numarasını ilgili kısma girerek izin veya red veritabanına otomatik kayıt olur.
  Firmanıza özel hazırlanan link örneği :https://bit.ly/35Kv6lj şeklinde görüncek ve yaklaşık 21 karakter uzunluğunda olacaktır. Mesaj içeriğinizde en az 21 karakter iptal linki için ayırmanız gerekmektedir.
 5. Müşteriniz İptal Sayfanıza Nasıl Ulaşacak: Size özel hazırlanan iptal linki butonu mesaj yazma alanında kullanımınıza hazırdır. İsterseniz linki kopyalayıp cepten gönderimlerde ve hatta web sayfanızda bile yayınlayarak kampanya mesajı almak istemeyen müşterilerinizi iptal sayfanıza yönlendirirsiniz. Cep telefonuna gelen mesajda yer alan iptal linkine tıklayan müşteriniz otomatik olarak iptal sayfasına yönlendririlecektir.
 6. İzinli ve Engelli telefon numaraları listemi nasıl takip edeceğim: VatanSMS panelinizde İptal listenize kolayca ulaşabileceksiniz. Listede Telefon Numarası, işlemin yapıldığı Tarih ve Saat bilgisi yer almaktadır.
 7. Engelli Listemde Yer Alan Cep Telefonu Numarasına Mesaj Gönderirsem Ne Olacak: Engelli listenizdeki numaraya MESAJ GİTMEZ. Müşteriniz numarasını engellediği andan itibaren siz bu numaraya mesaj gönderseniz bile mesaj sistem tarafından engellenecek ve otomatik olarak iptal edilecektir.
 1. ALICININ İLETİYİ REDDETME HAKKI

 2. Alıcı’nın ret hakkında bir gerekçe göstermesi gerekli değildir. Alıcılar istedikleri zaman, hiçbir sebep göstermeksizin ticari elektronik ileti almayı reddedebilirler.
 3. Alıcı hangi iletişim kanalından ret bildiriminde bulunduysa o iletişim kanalına ilişkin veri tabanından çıkarılması gerekir. Örneğin, SMS için ret bildiriminde bulunan bir Alıcıya bir daha SMS gönderilmesi mümkün değilken aynı kişiye e-posta ile ileti göndermek mümkündür.
 4. İleti hangi kanal ile gönderilmişse o kanala özgü bir ret hakkı tanınması gereklidir. Örneğin, SMS ile gönderilen bir iletide yine SMS ile çıkış hakkı verilmelidir. SMS ile gönderilen bir iletide çıkış hakkı için müşteri hizmetlerine yönlendirmek Yönetmelik’e aykırı bir davranış olur.
 5. Red talebinin ulaşmasından itibaren 3 gün içerisinde, hizmet sağlayıcı ticari elektronik ileti göndermeyi durdurmalı, ilgili veri tabanında Alıcının iletişim adresi çıkarılır.
 6. Gönderenin tabi olduğu mevzuat gereğince Alıcıya göndermesi zorunlu iletiler varsa, Alıcının ret bildiriminde bulunması bu türden zorunlu gönderimleri engellemez.

 7. TİCARİ İLETİŞİM VE TİCARİ ELEKTRONİK İLETİLER HAKKINDA YÖNETMELİK'te 9. maddesinde açıkça yazıldığı üzere:
  "Hizmet sağlayıcının, alıcının ret bildirimi için ticari elektronik iletide, müşteri hizmetleri numarası, kısa mesaj numarası veya yalnızca ret bildirimine özgülenmiş bir URL adresi gibi erişilebilir iletişim adresini vermesi gerekir. Ticari elektronik ileti hangi iletişim kanalıyla gönderildiyse ret bildirimi de kolay ve ücretsiz bir şekilde olmak üzere aynı iletişim kanalıyla sağlanır."
  Ticareti iletiler ve onay, reddetme hakkı ve bildirim yöntemi ile ilgili lütfen yönetmeliği dikkatlice okuyup inceleyiniz.
Her Mesaj , Yeni Bir Fırsat!
İş Ortaklığı Formu
Fiyat Al
İş Ortaklığı
Ara