BLOG SAYFASI

İYS Başvuru Aşamaları Nelerdir? İYS Başvuru Nasıl Yapılır?

İYS Başvuru Aşamaları Nelerdir? İYS Başvuru Nasıl Yapılır?

İzinli veri tabanınızı 31 Mayıs 2021 tarihine kadar İleti Yönetim Sistemi’ne aktarmanız gerekmektedir. Yönetmeliğe göre; İYS’ye dahil olmayan tüm veriler geçersiz kabul edilecek olup, cezai işlem uygulanacaktır.

 1. https://iys.org.tr  adresinden sağ üst köşesinde bulunan ‘Kurumsal Giriş’ butonuna tıklayarak işleme başlayabilirsiniz.
 2. Sonraki ekrandan "e-Devlet" girişi butonuna tıklayarak devam edebilirsiniz.
 3. Karşımıza gelen e-Devlet kapısı giriş ekranından TC kimlik numaranızı ve e-Devlet şifreniniz girdikten sonra "Sisteme Giriş Yap" butonuna basınız.
 4. Başvuru adımları karşımıza çıkmış olacak ve ilk aşamada e-mail adresinizi girmeniz istenecektir. E-posta adresinizi ve güvenlik kodunu girdikten sonra "Doğrulama Kodunu Gönder" butonu aktif olacaktır ve e-mail adresinize doğrulama kodu gönderilecektir.
 5. Ardından, mail adresinize gelen doğrulama kodunu giriniz ve "Devam" butonuna basınız.
 6. Bu ekranda cep telefonunuzu girmeniz istenecek ve cep telefonunuza doğrulama kodu gönderilecektir.
 7. Bu sayfada eksik bilgi olarak bulunan MERSİS numaranızı doğru bir şekilde girmeniz istenmektedir. Girişi yaptıktan sonra "Sorgula" butonuna basarak sonraki adıma geçiniz.
 8. Karşınıza çıkan bu formda eksik olarak bulunan "Web Siteniz" ve "İletişim Numarası" bölümlerini doldurduktan sonra sözleşmeyi onayladığınıza dair tik koyarak "Sonraki Adım" butonuna basarak sonraki adıma geçiş yapabilirsiniz.
 9. Karşınıza çıkan taahhütname en altına gelip onay tiki koyduktan sonra sonraki adıma geçebilirsiniz.
 10. Bu ekranda marka ya da işletme adınızı sol kısma yazıp bununla alakalı marka tescil belgenizi PDF formatında sağ kısımdan seçip yüklemeniz gerekmektedir. Yükledikten sonra "Kaydet" butonuna basıp eklemeniz gerekmektedir. Birden fazla marka tesciliniz varsa "Marka Ekle" butonuna basarak yeni ekleme yapabilirsiniz ya da "Sonraki Adım" butonuna basarak sonraki adıma geçebilirsiniz.
 11. Bu son adımda girmiş olduğunuz bilgileri kontrol edebilirsiniz ve tüm bilgiler doğruysa, bilgilerim doğrudur kutucuğunu işaretleyip "Onayla" butonuna basıp işleminizi tamamlayabilirsiniz.
 12. Tebrikler başvurunuz tamamlandı. Başvuru numaranız bu onay ekranında görünecektir, ayrıca detaylarınızı da yine bu ekrandan görebilirsiniz.

Eğer Mersis numaranız mevcut değilse, aşağıda bulunan bilgileri onkayit@iys.org.tr adresine iletmeniz gerekmektedir.

Gerekli Belgeler;

 • Vergi levhası fotokopisi (yoksa vergi numarasını içeren belge),
 • İşletme sahibinin nüfus cüzdanı fotokopisi,
 • İşletme yetkilisinin şirket unvanı altında düzenlenmiş imza sirküleri,
 • Varsa oda (meslek kuruluşu) kayıt belgesi,
 • Marka kullanımına yetkisi olduğunu gösteren belge (Marka tescil belgesi, yetkilendirme yazısı vb).

Ve son olarak, iys.org.tr adresinde bulunan taahhütnameyi İYS’nin belirlediği adrese ( İleti Yönetim Sistemi A.Ş. Hukuk Departmanı Adına TOBB İkiz Kuleleri C Blok 15.Kat Dumlupınar Bulv. No:252, 06530 Çankaya / Ankara) kargo yoluyla ulaştırdıktan sonra başvurunuz tamamlanacaktır.

Görselli anlatım için tıklayınız.

Editör: İrem Koç

Her Mesaj , Yeni Bir Fırsat!
İş Ortaklığı Formu
Fiyat Al
İş Ortaklığı
Ara