Sıkça Sorulan Sorular resmi

TOPLU SMS HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR


GENEL SORULAR

WhatsApp için numara tahsisi yapılmamaktadır. Üyeliğinizin aktivasyon işlemleri gerçekleştiğinde tarafınıza numaralı SMS göndermek için 0850 li numara verilmektedir.

Doğrulama kodu yasal zorunluluk olduğu için kaldıramıyoruz ya da bir kodu kalıcı hale getiremiyoruz.

İlk alıma özel SMS paketlerimiz 1 yıl kullanım süresi mevcuttur. İlk alıma özel kampanyası dışında SMS paketlerimizin kullanım süresi yoktur.

Firmamız tarafından yasal olmayan hiçbir işlem yapılmamaktadır. Data hizmet sunma, bölgesel numara sağlama gibi hizmetlerimiz bulunmamaktır.

SMS gönderici adını oluşturabilmek için gerekli evrakların tamamlanması gerekmektedir.

Deneme sürümümüz mevcuttur. Demo hesap açtığınızda hesabınıza otomatik olarak 10 kredi tanımlanır ve tanımlanan krediler ile SMS TEST başlığı ile deneme gerçekleştirebilirsiniz.

SMS başlıkları, gönderilen evraklar doğrultusunda evrakalarda ismi geçen kişinin ad soyadı, firma adı, iş yeri adı, kurum adı, marka olarak tanımlanabilmektedir. Talep edilen gönderici başlığı mutlaka evraklarda geçen resmi unvan olmalıdır.

SMS GÖNDERİMİ

Rapor İşlemleri - Tüm Raporlar alanındaki siyah detay butonuna tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

Beklemede: Cep telefonu kapalı veya çekmeyen bir alanda olduğunda veya operatör tarafında bir gecikme yaşandığında SMS bekleme durumunda olur. Bu süre 24 saattir, bu süre boyunca SMS gönderimi tekrar denenir.

Ulaştırılamadı: Cep telefonu eksik, hatalı olduğunda veya 24 saat boyunca gönderimi tamamlanamadığında SMS ulaştırılamaz.

İade Edildi: 24 saatlik SMS gönderim denemeleri sonucunda başarısız sonuçlanan SMS'ler hesabınıza otomatik iade olur.

Maalesef data satışı yapmamaktayız.

Demo hesaplarda deneme yapabilmeniz adına tarafınıza 10 kredi tanımlanmaktadır.

Sanal Santral hizmeti vermemekteyiz. Sizlere tanımlanan 850’li numarayı sadece SMS başlığı olarak kullanabilmektesiniz.

Bireysel olarak da üyelik oluşturabilmektesiniz.

Bayilik hizmetimiz bulunmamaktadır.

API İŞLEMLERİ

Vatansms panelinden Rapor İşlemleri-Raporlar alanındaki “ 1 Ocak 2020 tarihinden önceki raporlarınızı tıklayarak görüntüleyebilirsiniz “ yazan alana tıklayın. Sizi yönlendirdiği sayfadan SMS Raporları-Raporlarda Arama alanından tarihi seçin. Gönderim seçeneğini API’den olarak sorgulatın. Çıkan raporları Excele İndir seçeneği ile excel olarak alabilmektesiniz.

Aldığınız excel dosyasında dilerseniz silebilirsiniz, fakat sistem üzerinden rapor silememektesiniz.

Onaylı gönderici başlığınızıya da sizlere tanımlanan 850li numaranızı yazabilirisiniz.

Yurt dışı numaralarına mesaj gönderimi sağlanmamaktadır.

Tabiî ki. Ücretsiz olarak demo hesabı açtığınızda hesabınıza 10 kredi tanımlanır. Hesabınız sistem tarafından teste açıldıktan sonra hesabınıza tanımlanan krediler ile deneme yapabilirsiniz.

Evet, Göndermiş olduğunuz SMS mesajın uzunluğuna göre hesabınızdaki SMS kredisinden düşüm yapılmaktadır. Detaylar için SMS uzunlukları kısmındaki detayları inceleyiniz.

EVRAK ve AKTİVASYON İŞLEMLERİ

Evrakları; mailden ya da WhatsApp’tan talep ediyoruz. Evraklarınız kontrol edildikten sonra işlemleriniz başlatılmaktadır. Bireysel üyelikler için aynı gün, kurumsal üyelikler için 7 iş günü içinde size iletilen anlaşmalı kargo firması ve kargo kodu ile sadece sözleşmenizi kargoya verip bize takip numarasını iletirseniz aktivasyonunuz gerçekleşir.

Öncelikle tüm evraklarınızı onay için temsilcinize WhatsApp ya da mail üzerinden göndermeniz gerekmektedir. Evraklarınız onay gördükten sonra sadece sözleşmenin aslını MNG kargo ile iletmeniz gerekmekte. Kargo bilgilerini ve anlaşmalı kargo kodunu temsilciniz işlem sonunda sizlere iletecektir.

Üyelik için istediğiniz başlığa göre evraklar gerekmektedir. Bu başlık için gerekli evraklar;

 1. 1. Sözleşme https://www.vatansms.com/images/Abone_Sozlesmesi.pdf (tüm sayfalar kaşe ve imzalı olmalıdır, ilk sayfa abone kısmı mutlaka el ile doldurulmalıdır.)
 2. 2. Kimlik resmi veya fotokopisi (sürücü belgesi kabul edilmemektedir)
 3. 3. E-devletten alınmış İkametgâh Belgesi (PDF formatında)
 4. 4. Vergi Levhası
 5. 5. Faaliyet Belgesi (veya oda sicil kaydı, ruhsat, marka sicil olabilir)
 6. 6. İmza Sirküsü / İmza Beyannamesi

Yukarıda belirtilen evrakları öncelikle onay ve kontrolünü için müşteri temsilcinize WhatsApp ya da destek@vatansms.com mail adresine iletmeniz gerekmektedir. Evraklarınızın onayı geldikten sonra müşteri temsilciniz tarafından sizlere iletilen anlaşmalı kargo firması ve kargo kodu ile sadece sözleşmenin aslını kargoya vermeniz gerekmektedir. Kargo takip kodunu temsilciniz ile paylaştıktan sonra SMS paketi alıp kullanıma başlayabilmektesiniz.

SMS MESAJ UZUNLUĞU HESAPLAMA

Standart Mesaj;

 • 1. mesaj 160 karakter uzunluğundadır.
 • 2. mesaj 161-306 karakter arasıdır.
 • 3. mesaj 307-459 karakter arasıdır.
 • 4. mesaj 460-612 karakter arasıdır.
 • 5. mesaj 613-765 karakter arasıdır.
 • 6. mesaj 766-918 karakter arasıdır.

Türkçe Karakterli Mesaj;

 • 1. mesaj 155 karakter uzunluğundadır.
 • 2. mesaj 156-293 karakter arasıdır.
 • 3. mesaj 294-440 karakter arasıdır.
 • 4. mesaj 441-587 karakter arasıdır.
 • 5. mesaj 589-735 karakter arasıdır.
 • 6. mesaj 736-882 karakter arasıdır.

Ayrıca; Ş,ş,Ç,ç,Ğ,ğ,İ,ı 2 karakter sayılır. Bu karakter sınırlamaları operatörlerin ortak uygulaması olup, cep telefonları dâhil tüm platformlarda aynı şekilde hesaplanmaktadır.

Unicode Karakterli Mesaj;

 • 1. mesaj 70 karakter uzunluğundadır.
 • 2. mesaj 71-134 karakter arasıdır.
 • 3. mesaj 135-201 karakter arasıdır.
 • 4. mesaj 202-268 karakter arasıdır.
 • 5. mesaj 269-335 karakter arasıdır.
 • 6. mesaj 336-402 karakter arasıdır.

Aklınıza gelebilecek her dil / her alfabe ile yazılmış SMS’leri yollayabilir ve alıcı telefonda yazdığınız şekilde mesajınız görünecektir.
Arapça, Rusça, Farsça, Çince, Hintçe, Korece, Japonca ve diğer tüm dillerde SMS gönderme imkanı sağlayan bir seçenek.
Standart mesaj özelliği ile İngilizce karakterlerden oluşan Latin alfabesi temelindeki mesajları gönderebiliyor iken Unicode ile bu standardın dışında kalan diğer tüm dillerde de SMS mesaj gönderme imkânı sunulmaktadır.

12.04.2016 tarihli DK-YED/211 sayılı BTK kararı ile 11.12.2016 tarihinden itibaren başlıklı SMS gönderimlerinde mesaj metninin sonuna operatör kodunun ( B045) eklenmesi zorunlu hale getirilmiştir. Operatör kodu kendinden önce gelecek olan boşluk karakteri ile beraber toplamda 5 karakter olacak şekilde hesaplanır. Yukarıda verilen karakter sınırı hesaplamalarında operatör kodu dahil edilmemiştir.

918 karakter son karakterdir. Tek seferde standart mesaj ile 918'den fazla karakterli SMS mesajı gönderilememektedir.

Her Mesaj , Yeni Bir Fırsat!
İş Ortaklığı Formu
Fiyat Al
İş Ortaklığı
Ara