MOBİL PAZARLAMA için İZİNLİ VERİTABANI OLUŞTURUN

İzinli Pazarlama platformu ile müşterileriniz, 4609 Kısa Kod Numarasına göndercekleri ücretsiz mesaj ile listenizden çıkış yapsın,
Mobil pazarlama yaparken sorun yaşamayın.

Opt-in ve Opt-out İle Listenizi Güncel Tutun. Yasaya göre hareket edin!
İzinli Pazarlama için Yönetmelik Ne Diyor?
Gönderilen her Ticari elektronik iletinin (Gönderdiğiniz SMS mesajı) içinde mutlaka ücretsiz ret/çıkış yani ileti almaktan vazgeçme hakkı alıcıya sağlanmalıdır. Çıkış hakkı sağlanmadan gönderilen iletiler hem Kanun’a hem de Yönetmelik’e aykırı olarak değerlendirilmektedir.

Alacağınız 500 BİN ve Üstü Mesaj Paketlerinde Firmanıza Özel SMS RET Hizmeti ÜCRETSİZ! Mobil pazarlamada reklam ve tanıtım mesajı gönderimlerinizde alıcılardan izin almak VatanSMS'te çok kolay ve hesaplı!

SMS RET PAKETİ
Size özel kelime tahsisi
100 TL/AYLIK

 • İzin ve Ret Sistemi Bir Arada
 • Kısa kod numara ile SMS RET
 • Panelden Takip İmkanı
 • Otomatik Kara Liste
 • 4609 Numara Tahsisi
 • 10 Kr Gelen SMS Bedeli
 • Aynı Gün Teslim
 • toplu ms iptal linki
 • toplu sms nasıl iptal edilir
 • izinli veritabanı nasıl kurulur
SMS RET PAKETİ
Size özel kelime tahsisi
300 TL/YILLIK

 • İzin ve Ret Sistemi Bir Arada
 • Kısa kod numara ile SMS RET
 • Panelden Takip İmkanı
 • Otomatik Kara Liste
 • 4609 Numara Tahsisi
 • 10 Kr Gelen SMS Bedeli
 • Aynı Gün Teslim

  SMS RET ANAHTAR KELİME

 1. Ücretlendirme, kurulum ve kullanım ile ilgili bilgiler:

 2. Ücretlendirme: 500bin ve üzeri mesaj alımlarınızda 300 TL değerindeki yıllık kısa mesaj numarası ile iptal hizmeti ÜCRETSİZ. Daha düşük paket aldıysanız ve kısa mesaj numarası ile red hizmeti 100 TL/YILLIK veya 300 TL/YILLIK olarak satın alabilirsiniz.
 3. Müşterilerim gönderdikleri SMS mesajları için ücret ödeyecek mi: Hayır. Müşterilerinize sunduğunuz bu hizmet onlar için ücretsizdir. 4609 numarasına gönderdikleri red SMS mesajları için herhangi bir ücret ödemezler.
 4. Ek bir ücret ödemem gerekecek mi: Müşterilerinizin göndermiş olduğu smsler ücretsiz olacağından bu mesajların ücreti sizden tahsil edilecektir. Müşterilerinizin iptal için sizin kısa kod numaranıza yolladıkları mesaj başına 10 kuruş sms bakiyenizden TL bazında hesaplanarak düşecektir.
 5. Kullanım Süresi: Aldığınız pakete göre süre değişmektedir. Aylık veya Yıllık sürenin tamamından sonra hizmet sona erer, yenileme yapılmaz ise müşterileriniz iptal hizmetini kullanamayacaktır. Hesabınızda yer alan engelli veri tabanı devrede kalır, daha önceden engelli listesinde kayıtlı olan numaralar yer almaya devam eder.
 6. Size nasıl bir özel kod tanımlanacaktır: Sizin için markanızı veya firmanızı tanımlayana en az 3 karakterden oluşan özel bir anahtar tanımlanacaktır. Müşterileriniz bu anahtar kelimeyi 4609 özel kod numarasına gönderdiklerinde otomatik olarak sizin hesabınızdaki engelli veritabanı listesinde numara yer alacaktır. Örneğin "XYZMARKA" anahtar kelimesi size tanımlandı, müşterileriniz "XYZMARKA" yazıp 4609 özel kod numarasına mesaj gönderdiklerinde otomatik olarak engelli listesine ekleneceklerdir.
 7. İzinli ve Engelli telefon numaraları listemi nasıl takip edeceğim: VatanSMS panelinizde İptal listenize kolayca ulaşabileceksiniz. Listede Telefon Numarası, işlemin yapıldığı Tarih ve Saat bilgisi de ayrıntılı olarak yer almaktadır.
 8. Engelli Listemde Yer Alan Cep Telefonu Numarasına Mesaj Gönderirsem Ne Olacak: Engelli listenizdeki numaraya MESAJ GİTMEZ. Müşteriniz numarasını engellediği andan itibaren siz bu numaraya mesaj gönderseniz bile mesaj sistem tarafından engellenecek ve otomatik olarak iptal edilecektir.

  ALICININ İLETİYİ REDDETME HAKKI

 1. Alıcı’nın ret hakkında bir gerekçe göstermesi gerekli değildir. Alıcılar istedikleri zaman, hiçbir sebep göstermeksizin ticari elektronik ileti almayı reddedebilirler.
 2. Alıcı hangi iletişim kanalından ret bildiriminde bulunduysa o iletişim kanalına ilişkin veri tabanından çıkarılması gerekir. Örneğin, SMS için ret bildiriminde bulunan bir Alıcıya bir daha SMS gönderilmesi mümkün değilken aynı kişiye e-posta ile ileti göndermek mümkündür.
 3. İleti hangi kanal ile gönderilmişse o kanala özgü bir ret hakkı tanınması gereklidir. Örneğin, SMS ile gönderilen bir iletide yine SMS ile çıkış hakkı verilmelidir. SMS ile gönderilen bir iletide çıkış hakkı için müşteri hizmetlerine yönlendirmek Yönetmelik’e aykırı bir davranış olur.
 4. Red talebinin ulaşmasından itibaren 3 gün içerisinde, hizmet sağlayıcı ticari elektronik ileti göndermeyi durdurmalı, ilgili veri tabanında Alıcının iletişim adresi çıkarılır.
 5. Gönderenin tabi olduğu mevzuat gereğince Alıcıya göndermesi zorunlu iletiler varsa, Alıcının ret bildiriminde bulunması bu türden zorunlu gönderimleri engellemez.

 6. TİCARİ İLETİŞİM VE TİCARİ ELEKTRONİK İLETİLER HAKKINDA YÖNETMELİK'te 9. maddesinde açıkça yazıldığı üzere:
  "Hizmet sağlayıcının, alıcının ret bildirimi için ticari elektronik iletide, müşteri hizmetleri numarası, kısa mesaj numarası veya yalnızca ret bildirimine özgülenmiş bir URL adresi gibi erişilebilir iletişim adresini vermesi gerekir. Ticari elektronik ileti hangi iletişim kanalıyla gönderildiyse ret bildirimi de kolay ve ücretsiz bir şekilde olmak üzere aynı iletişim kanalıyla sağlanır."
  Ticareti iletiler ve onay, reddetme hakkı ve bildirim yöntemi ile ilgili lütfen yönetmeliği dikkatlice okuyup inceleyiniz.
Her Mesaj , Yeni Bir Fırsat!
İş Ortaklığı Formu
Fiyat Al
İş Ortaklığı
Ara