Abonelik Evrakları

Toplu SMS Sistemi Aktivasyonu İçin Gerekli Evraklar

 • Sistemimize abone olduktan sonra aktivasyon ve SMS Başlığı (giden mesajlarda görünecek isim) tanımlaması için bağlı olduğumuz BTK (Bilişim Teknolojileri Kurumu) yönetmeliği gereği abonelik türüne göre evrak alınması zorunludur.
  (S.T.H. hizmeti sunan işletmecilerin, BTK tarafından hazırlanan, 28/07/2010 - 27655 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan Elektronik Haberleşme Sektöründe Tüketici Hakları Yönetmeliği'nin 15. maddesinin 6. fıkrası gereği, çalıştıkları kişi veya kurumlardan bu belgeleri eksiksiz olarak almaları gerekmektedir.) Ayrıntılar için blog sayfamızı ziyaret ediniz.
 • Sözleşme ve evraklarınızı aşağıdaki iletişim kanallarımızdan biriyle göndermeniz gerekmektedir:
  toplu sms evrak Email: evrak@vatansms.com
  toplu sms sözleşme Faks: 0212 951 0292
 • Göndermiş olduğunuz evraklar tarafımıza ulaştıktan sonra aktivasyon durumu ile ilgili size geri dönüş sağlanacaktır.
 • Aktivasyonun ardından Panelinizi hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
  Ardından, evraklarınızın asıllarını 15 iş günü içerisinde aşağıdaki kodu kullanarak MNG KARGO ile KARŞI ÖDEMELİ olarak tarafımıza göndermeniz gerekmektedir.
  MNG KARGO Anlaşma Kodu: 174145880 - ÖZTEK Haberleşme - DÜZCE
  Önemli: Anlaşma kodu ile gönderilmeyen evraklar iade edilecektir.

  Gerekli Belgeler

  1. Abone Sözleşmesi: Yazıcıdan çıktısını aldıktan sonra İlk ve Son sayfada yer alan abone ile ilgili alanların elle doldurulması ve diğer tüm sayfaların da imzalanması gerekmektedir. İndirmek için tıklayın.
  2. Kimlik Fotokopisi: Üzerinde T.C. kimlik numarası bulunan Nüfus Cüzdanı veya Sürücü Ehliyetinin önlü arkalı fotokopisi veya fotoğrafı.(Yeni tip Sürücü ehliyetleri üzerinde T.C. numarası yazmadığından dolayı kabul edilmemektedir.).
  2. Yerleşim Yeri (İkametgah) Belgesi: E- devlet üzerinden alınmış ikametgah belgesi. Belgenin PDF formatında kaydedilip gönderilmesi gerekmektedir (karekod net görünmediğinden dolayı ekran fotoğrafını çekip göndermeyiniz). Belgenizi almak için: https://www.turkiye.gov.tr/nvi-yerlesim-yeri-ve-diger-adres-belgesi-sorgulama
 • Bireysel Abonelik (SMS başlığında adınız yazar)
  Bireysel abonelikler için Sözleşme, Nüfus cüzdanı ve İkametgah belgesi yeterlidir. SMS başlığında ad ve soyadınız yazar (SMS başlığı en fazla 11 karakterden oluşur).

  Ayrıca, Abonelik Türüne göre üstte yer alan Sözleşme, Nüfus Cüzdanı ve İkametgaha ek olarak aşağıdaki belgeler de talep edilmektedir.

 • Kurumsal/Ticari Aboneler
  Vergi Levhası: Ticari kaydını kanıtlar belge.
  Faaliyet Belgesi veya Ticaret Odası kayıt belgesi veyahut son 3 aydan birine ait KDV Tahakkuk Belgesi
  Ticari ünvanları dışında kullanmak istedikleri marka ve tabela ünvanı başlıkları için marka tescili veya bu ünvanlarını kanıtlayan diğer belgeler.
 • Dernek ve Vakıflar
  Görev Belgesi:Dernek/vakıf başkanlığını gösteren karar defteri veya seçim tutanağı örneği gönderilmesi gerekmektedir.
  Yetki Belgesi: Dernek/vakıf başkanı haricinde yapılan aboneliklerde, başkan tarafından imzalanmış Yetki Belgesi gereklidir. Başkanının kimlik bilgileriyle açılan aboneliklerde ve başkan imzasını taşıyan sözleşmelerde ayrıca bu belgeye gerek yoktur. Belgelerde kaşe mecburidir.
 • Web Sitesi üzerinden yapılacak abonelikler - Web Sitesi adıyla SMS göndermek
  Son çıkan yönetmelik gereği 17 Eylül 2018 tarihinden itibaren web sitesi/domain isimleri başlık olarak kullanılamaz. Web sitesi adına başlık tanımlanabilmesi için marka tescili gerekmektedir. Domain faturası ile kesinlikle işlem yapılmamaktadır.
  Dilerseniz bireysel abonelik oluşturup size özel tahsis edilmiş olan 0850'li numaranız üzerinden mesaj gönderebilirsiniz.
 • Site/Apartman Yönetimleri
  Görev Belgesi: Site yöneticiliğini kanıtlar belgedir. Karar defteri veya seçim sonucu tutanağı. Sözleşme ve belgelerde yönetim kaşesi gereklidir.
 • Muhtarlıklar
  Görev Belgesi: Muhtarlık görevini kanıtlar belgedir ve gereklidir (mazbata).
 • Okullar (Resmi)
  Görev Yeri Belgesi: MEBBİS sistemi üzerinden alacağınız "Görev Yeri Belgesi" gereklidir. Abonelik sözleşmesinde okul müdürünün adı ve okul mührü olmalıdır.
  Yetki Belgesi: Okul müdürü haricinde yapılan aboneliklerde gereklidir, Müdür tarafından imzalanmış Yetki Belgesi gereklidir. Örneğin, müdür yardımcısına veya okuldaki başka bir öğretmene yetki verilebilir.
 • Neden Evrak Göndermem Gerekiyor?
  Belgeler tarafımızca değil, BTK tartafından talep edilmektedir. Belgelerin eksik olması durumunda gönderici adlarınızın tanımlanması mümkün değildir. BTK'nın 13.08.2018 tarihli ve 98966759-153.99-E.60186 sayılı "Arayan Hat Bilgisi (CLI) Kullanımına İlişkin Usul ve Esaslar" kararı için tıklayınız
  28 Ekim 2017 tarih 30224 sayılı Resmi Gazete de yayınlanan Elektronik Haberleşme Sektöründe Tüketici Hakları Yönetmeliği nin Abonelik Sözleşmesinin Şekli, İçeriği ve Uygulanması bölümünündeki 4. ve 6. maddeleri gereğince, çalıştıkları kişi veya kurumlardan bu belgeleri eksiksiz olarak alınması mecburidir.
  Ayrıca, 05.11.2008 tarihli ve 5809 sayılı Elektronik Haberleşme Kanunu'nun "Kurum görev ve yetkileri" başlıklı 6'ncı maddesinin birinci fıkrasının (a)bendi, Elektronik Haberleşme Sektörüne İlişkin Yetkilendirme Yönetmeliği'nin 19'uncu maddesinin birinci fıkrasının (y) bendi, Arayan Hat Bilgisi (CLI) Kullanımına İlişkin Usul ve ilgili diğer mevzuata istinaden yukarıda belirtilen belgelerin temini zorunludur.