BLOG SAYFASI

SMS Pazarlamada Sizi Başarılı Hale Getirecek Stratejiler

SMS Pazarlamada Sizi Başarılı Hale Getirecek Stratejiler

SMS pazarlama sayesinde markanızın bilinirliğini arttırabilir ve müşterilerinizle sıkı bir iletişim ağı kurabilirsiniz. Peki mesaj kampanyalarında sizi diğer firmalardan öne geçirecek tüyoları biliyor musunuz? Bilmiyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz çünkü öğreneceğiniz stratejiler sayesinde artık en iyi SMS kampanyalarını siz hazırlayacaksınız.

1- Müşterilerinizi İsteklendirin

SMS aracılığı ile kuponlar veya fırsatlar sunarak müşterilerinize ayrıcalık tanıyın. Bu sayede müşterileriniz markanızın bir parçası haline gelebilir ve topluluğunuza katılabilir.

2- Mesajınızı Kısa Tutun

Aldığınız mesajların %90’ından fazlasını ilk 3 dakika içerisinde okuduğunuzu biliyor muydunuz? Hızlı görünürlüğü sayesinde müşterilerinizi bağlantı kurmanızı kolaylaştırır ve görünürlüğünüzü diğer pazarlama araçlarına göre öne çıkartır. 160 karakterle olumlu yanıt almanızı sağlayacak kısa ve amacınıza uygun içerikte bir mesaj ile her şeyi yapabilirsiniz.

3- Net ve Harekete Geçirici Bir Mesaja Sahip Olun

SMS kampanyalarının doğru ve etkili kullanılmasında iki ana faktör rol oynamaktadır. Bunlar kod ve anahtar kelimedir. Örneğin; daha fazla müşteriye ulaşmaya çalışan bir yemek dağıtım firmasıysanız ‘Taze yiyecekler bir mesaj uzağınızda! Muhteşem yemek dağıtım promosyonları için "LEZİZ" yazıp (000)000-0000’e gönderin!’ şeklinde bir mesaj gönderebilirsiniz. Bu örnekte ‘leziz’ anahtar kelime iken, ‘(000)000-0000'e gönderin!’ kısa koddur. Müşterinizden geri mesaj aldığınız anda kampanyanızın bir parçası olacaktır.

4- Bağlantı Ekleyin

Müşterileriniz bülteninize abone olduktan sonra markanızı hatırlatıcı mesajlar atabilirsiniz. Mesajlarınıza web sitenizin linkini, sosyal medya linkinizi veya yarışmalar ve kampanyalar düzenliyorsanız bunların linkini ekleyebilirsiniz.

5- Son Kullanma Tarihi

Bir son kullanma tarihi ekleyebilirsiniz. Kampanyanıza son katılım tarihini hatırlatmak aciliyet duygusu yaratır ve müşterilerinizin daha hızlı cevap vermesini sağlayarak, kampanyanızdan mümkün olduğunca çabuk dönüş almanızı sağlarsınız.

6- Özel hissettirin

Müşterilerinize özel teklifler gönderebilirsiniz. Mesajlarınızda isim, soy isim ekleyebilir veya üyelik bilgilerini paylaşabilirsiniz. Bu işlemleri kolaylıkla Excel ile toplu SMS gönderimi sayesinde yapabilir ve kullanıcılarınıza mesaj içinde kendi isimleri ile hitap ederek kendilerini özel hissettirmelerini sağlarsınız.

7- Başlıklı SMS kullanın

Firmanız adına veya şahıs üzerinden alınan mesajların ciddiye alınması ve kullanıcı tarafından görünmesi için başlıklı SMS kullanabilirsiniz. Kurumsal imajınızı güçlendirmek için mutlaka sms başlığınızda kurum isminiz veya marka adı yer almalıdır. Sms başlığı tanımlaması BTK tarafından belirtilen kurallar çerçevesinde yapılmaktadır, aktivasyon için abonelik türüne göre gerekli evrakları buradan inceleyiniz.

8- Doğru Zamanda İletin

Müşterilerinizin bildirim, kampanya ve duyuruları ne zaman almak istediğiyle ilgili anket oluşturarak doğru zaman dilimini bulabilirsiniz. Genel bir kural olarak ise sabah 09.00’dan önce ve akşam 21.00’dan sonra mesaj bildirimi almak doğru olmayacaktır. Bu yüzden gün içerisinde, öğle aralarında veya mesai bitimlerinde SMS kampanyalarınızı müşterilerinize iletebilirsiniz.

Artık etkili bir SMS kampanyası oluşturmayı öğrendiğinize göre yapmanız gereken tek bir işlem kaldı. VatanSMS’den firmanıza uygun SMS paketlerini seçerek kampanyanızı yaratmaya ve rakiplerinizin önüne geçmeye hazırsınız. En uygun tarifelerle oluşturduğumuz Toplu SMS paketlerimizi inceleyebilirsiniz.

Her Mesaj , Yeni Bir Fırsat!
İş Ortaklığı Formu
Fiyat Al
İş Ortaklığı
Ara