BLOG SAYFASI

Web Sitesi Link Kısaltma Nedir, Bitly Url kısaltma nasıl yapılır

Web Sitesi Link Kısaltma Nedir, Bitly Url kısaltma nasıl yapılır

Web Sitesi Link Kısaltma Nedir?

Sms gönderimi yaparken kısa mesajlar 160 karakterle sınırlandırılmaktadır. 160 karakterden daha uzun mesaj atmak istediğimizde ise 2,3 veya 4 SMS olarak ücretlendirme yapılmaktadır.

Link Kısaltma Aracı Neden Kullanılır?

Bu sorunun cevabını az çok anlamış olmalısınız. YouTube videosu linki, yeni ürün sayfanız, anket formu, ürün sipariş sayfası linklerini SMS ile yollamak istediğinizde buna çözüm bulma ihtiyacı doğmuştur. Mesaj içeriklerimize uzun web sitesi ve yönlendirme linklerini eklemek istediğimiz zaman mesaj karakterini nasıl düşürebiliriz sorusuyla karşı karşıya kaldığınızda Link kısaltma aracı ile bu sorunu çözmek mümkündür.

URL – (Web Sitesi Link) Kısaltma Nedir?

Mesaj karakterini kısaltmanın en kolay yolu link kısaltma işlemidir. Link kısaltma işlemi , URL kısaltma olarak bilinen bir yöntemdir. Link kısaltma siteleri uzun bir linki alıp, olmasını istediğiniz kısalıkta linke dönüştürmenizde yardımcı olmaktadır. Toplu SMS hizmeti kullanan ve aynı anda binlerce müşterisine mesaj göndermek isteyen firmaların link yollarken mesaj karakter sayısından fazla kullanmamaları için harika bir çözüm.

Web Sayfası Linki (URL) Kısaltma Hangi Linkler İçin Yapılır?

Bu sorunun cevabı SMS mesajı içinde yollamak istediğiniz Web sayfası URL uzunluğuna göre değişmektedir. Eğer link 20-25 karakter uzunluğunda ise link kısaltma işlemi yapmanın pek manası yoktur. Daha uzun linkler için mesaj uzunluğu sınırlarını aşmamak için url kısaltma yapmanızı tavsiye ederiz.

Link Kısaltma Nasıl Yapılır?

Bitly link kısaltma siteleri arasında dünyada en popüler olan ve en çok kullanılan link kısaltma aracıdır. Kolay kullanıma sahip olan bitly ile saniyeler içinde linkinizi kısaltabilirsiniz.

URL kısaltma nasıl yapılır?

Kısaltmak istediğiniz linki kopyalayıp siteye yapıştırmanız yeterlidir. Ücretsiz link kısaltma sitesi olan Bitly, ayda 1000 linke kadar ücretsiz olarak bu işlemi gerçekleştirmenize imkân tanımaktadır. En iyi URL kısaltma sitesi bizce bitly.com olduğundan Bit.ly Link Kısaltma işlemini yani özetle nasıl link kısaltma yapılır sorunuzu açıklayalım.

  1. 1. www.bitly.com sitesine giriş yapın. Link kısaltma 1. adım
  2. 2. Sayfanın aşağı kısmında yer alan boş kutucuğa kısaltmak istediğiniz web sayfasının URL linkini yapıştırın. Ardından “Shorten” butonuna basın. Link kısaltma 2. adım
  3. 3. Kısaltma işlemi saniyeler içinde tamamlanacak. Kısalttığınız web sitesi linkini kopyalayarak mesajlarınızda kullanabilirsiniz. Link kısaltma 3. adım

Asıl sayfa linkimiz https://www.kvkk.gov.tr/Icerik/5458/17-5-2019-tarih-ve-30777-sayili-Resmi-Gazete-de-Yayinlanan-Mevzuat-Degisiklikleri adresi 117 karakter olarak alındı ve kısaldıktan sonra https://bit.ly/3vzMyXH haline dönüştü ve sadece 22 karakter uzunluğa sahip ve her iki adres te aynı url’ye yönlendirilir. Her iki linke tıklayarak aynı sayfanın açıldığını göreceksiniz. Sizler de Toplu SMS Gönderme yaparken mesaj uzunluklarını bu şekilde kısaltabilir ve daha ekonomik bir şekilde daha çok kişiye SMS tanıtımı veya SMS pazarlaması yapabilirsiniz.

Editör: Yaren Ünal

Her Mesaj , Yeni Bir Fırsat!
İş Ortaklığı Formu
Fiyat Al
İş Ortaklığı
Ara