BLOG SAYFASI

En İyi Toplu SMS Firmasını Seçmek İçin Öneriler

En İyi Toplu SMS Firmasını Seçmek İçin Öneriler

AYAKTA KALMAK ZORDUR…


Ortalama olarak yeni kurulan girişimlerin %90’ı başarısız olmakta. Bunu daha da detaylandıracak olursak birinci yıllarında %20 si, ilk iki yıl içerisinde ise %34 ‘ü başarısız olup kapanmaktadır. Kalanların yarısı 5. yıla kadar gelebilmeyi başarabilmektedir. Sadece %25 oranındaki şirketler 15 yıllık dilimi görüp hala ayakta durabilmekteler. Kısaca iş hayatında ayakta durmanın zorluklarından ve başarının ne kadar zor elde edildiğini rakamsal olarak ifade ettikten sonra asıl odak noktamıza dönebiliriz. Her firma reklamlarında veya web sitelerinde en iyi toplu sms firması olduklarını ifade ederken, idarecisi tarafından bize en iyi sms şirketini bul ayrıca ucuz olsun diye görev verilen bir kişi sektörü tanımadan ve bakması gereken kriterleri bilmeden bu seçimi nasıl yapabilir?


DİKKAT ETMENİZ GEREKEN KONULAR İLE İLGİLİ TAVSİYELERİMİZ


Öncelikle ucuz gerçekten ucuz mu veya sizin beklentilerinizi karşılamadığı halde sadece kampanyalı olduğu için tam emin olamadığınız bir firmadan bu hizmeti alıp sonrasında pişman mı olacaksınız…


Öncelikle asıl odak noktanıza geri dönmelisiniz, yoksa kampanyalar arasında hangisini seçsem acaba deyip her açtığınız sekme ve incelediğiniz firmalar arasında daha da kararsız kalıp bunaldığınız anda yanlış bir karar verme ihtimaliniz yüksek olacaktır.


Altta yer alan soruların cevapları sizin aradığınız toplu sms hizmetinin içinde olması gerekiyorsa, satın almadan önce toplu sms firmasına mutlaka sorun.


1. Toplu SMS paketleri ne amaçla kullanılacak?

Reklam ve pazarlama yapacaksanız SMS RET hizmetine ihtiyaç duyacağınızı hatırlatmak isteriz. Çalışmak istediğiniz firmanın izinli veri tabanı oluşturmanız için kısa kod veya web iptal linki hizmeti verip vermediğini öğrenmeniz gerekir.


2. Toplu SMS Paketlerinin kullanım süresi var mı?

Satın aldığınız mesaj paketini ne kadar süre içerisinde kullanmayı planlıyorsunuz?
Size 1 veya 2 yıl kullanım süresi sunan bir firma mı yoksa, mesaj paketlerinde süre sınırı sunmayan bir toplu sms firması ile mi çalışmak istiyorsunuz. Hizmet detayları içinde araya sıkıştırılmış bu “ayrıntı” size ilerde kötü bir sürpriz olarak karşınıza çıkabilir. Size tavsiyemiz bu ayrıntıya özellikle dikkat etmenizdir.


3. Yeni üyelere özel sms paketi satın aldıktan sonra diğer paket aldığınızda ne kadar ödeyeceksiniz?

Toplu sms şirketleri, yeni üye kazanmak için ilk alıma özel kampanyalı sms paketleri bu günlerde oldukça popüler. Peki paketiniz bittikten sonra yeni alım yaptığınızda ne kadar ödeyeceksiniz? En az 2-3 defa sms satın aldığınızı hesapladığınızda bir paket size gerçekte ne kadar mal olacaktır? Tüm bu soruların yanıtlarını karar vermeden önce iyi düşünmenizde fayda var.


4. Başlıklı SMS göndereceğiniz datanız nerede bulunuyor?

Cep telefonu rehberinizdeki kişilere mi mesaj yollamak istiyorsunuz yoksa telefon datanız Excel dosyasında mı? Eğer telefon rehberinizdeki kişilere sms yollayacaksanız bu kişileri rehbere aktarmanız gerekecektir. Firma size sms yollamak için mobil uygulama sunuyor mu? Bu mobil uygulama ile telefon rehberinizi birkaç tıkla seçip kolayca sms yollayabilecekmisiniz? Bu sorulara alacağınız yanıtlar can sıkıcı durumları önleyebilir. Datanız Excel dosyasında ise bu işlemi kolayca yapabilecekmisiniz? Satın almadan önce panel üzerinde deneyimlemeniz oldukça önemlidir.


ARTIK KARAR VERME ZAMANI


Şimdi karar verme aşamasına geçiyoruz öncelikle macera aramayıp karşımıza çıkan firmaların sadece bize güven verenlerin sekmelerimizde açık bırakalım. Web sitesinde sadece bir cep telefonu olan, adresi olmayan veya ulaşma ihtimalinizin olmadığı yerleri hızlıca kapatalım ki karar verme aşmasına geçelim.


Gerçekten en iyi toplu sms firmasını seçtiğimizi yani fiyat/performans ürünü aldığımızı nasıl anlarız?

Firma profillerini incelemeli ve ne kadar süredir bu hizmeti verdiklerini öğrenmeye çalışmalıyız (ben en azından 5 yıllık geçmişi olan ve artık sektörde bilinen bir firma tercih etmelisiniz diye öneririm), en önemlisi kullanıcıları ne kadar memnun veya mağdur ettikleri kişiler var mı? Bunları gözden geçirmeliyiz. Google yorumları bu konuda oldukça işinizi kolaylaştıracaktır. İnsanlar artık memnuniyetini ve şikâyetlerini kolayca yazıp başka kişilere yol gösteriyor. Yorumları olmayan veya şikâyet var gibi platformlarda onlarca şikâyet almış yerleri elbette ki tercih etmemelisiniz.


Size güven veren firmalar içinde artık karar verme aşamasına geldiniz bu kriterlerinize uyan birkaç yer bulduysanız şimdi biraz mantık değil de duygusal yönden bakabilirsiniz olaya, çünkü gerekli tüm elemeleri yaptınız ve şimdi doğru seçimi yapmak üzeresiniz. Muhtemelen tarayıcınızın sekmelerinde 3, 2 veya sadece 1 firma kaldı. Bu durumda da onlara iletişim kanallarından ulaşıp size en detaylı bilgiyi veren, sizlere en iyi hizmeti vereceğinize inandığınız firmadan toplu sms paketinizi alın. İşinizi büyütmek ve geliştirmek için ilk adımı attınız.


Tebrikler, bu kadar aşamadan sonra artık doğru kararı vermiş olduğunuzdan eminiz.


Editör: Ersin HACIOĞLU

Her Mesaj , Yeni Bir Fırsat!
İş Ortaklığı Formu
Fiyat Al
İş Ortaklığı
Ara