0212-852-6465
0212-852-6465

VATAN SMS API HİZMETLERİ

API hizmetlerimiz ile SMS gönderim işlemlerinin kolaylığına tanık olun!

 1. API Nedir?
  API; son kullanıcıların, kendi bünyelerinde bulunan sistemlere/yazılımlara, farklı merkezlerdeki yapıları entegre etme işlemidir. Bu sayede kullanıcı, uzaktaki sistemlere her bir veri çekme, veri gönderme işlemi için bağlantı kurmaya gerek kalmadan kendi yazılımı üzerinden kontrolü sağlar. Bu bazen mağazalar arası ağ kurmada, bazen ortak platformlarda veri paylaşımı, bazen de toplu sms gibi sık ziyaret edilen sistemler için uygun bir yöntemdir.
  Burada amaç; sık kullanılan bir hizmete en az emekle ulaşmaktır!
 2. Toplu SMS Api Nedir?
  Toplu SMS API, hemen her sektörde kullanılan başlıklı SMS'in sistemlere entegre edilmesidir. Web site üyelik ve şifre bilgilendirme, sipariş bilgilendirme, büyük firma sitelerinin güvenlik kontrolü, kargoların bildirim, e-ticaret sitelerinin ürün hareketi, dinamik cihazların uzak kontrolü ve izlenmesi, eğitim kurumlarının turnike sistemi gibi pek çok sektörde SMS API kullanımına ihtiyaç vardır. Bu gibi yapılarda sistem bir defa kurulur ve sonrasında işlemler dışardan kontrol edilir. ASP, PHP, C#, JAVA, DELPHI, Visual Basic gibi her tür yazılım ile uyumlu; XML POST, WEB SERVICE, GET & PUSH kullanım yöntemlerini detekleyen ve sisteminize kolaylıkla entegre edilebilen Toplu SMS Api Sistemi ile tüm mesaj gonderim işlemleri otomatik olarak yapılır. Hatta VatanSMS'e özel anlık çalışan "OTOMATİK RAPOR" (Push Method) ile ayrı bir yazılıma daha gerek kalmadan bilgiler de kullanıcıya iletilir.
 3. Kimler Kullanır?
  Bankalar
  Yüksek Güvenlikli Web Siteleri
  E-Ticaret Siteleri
  Kargolar
  Okullar, Eğitim Kurumları
  Online Platformlar
  Dinamik Cihaz Kullanan Firmalar (Örn: Soğutucu derecesindeki değişiklikleri otomatik bildirme)
  Üyelik Sistemiyle çalışan Tüm Web Siteleri
  Ticari Otomasyonlar ve daha bir çok sektörde kullanılır.
 4. Toplu SMS API Çeşitleri
  Kullanım itibariyle Gönderim ve Raporlama olmak üzere ikiye ayrılır.
  Teknik olarak ise WEB SERVICE, XML POST, HTTP GET ve PUSH METHOD olmak üzere 4 farklı yapıda kullanılabilir.
 5. VatanSMS API Seçenekleri
  %99.99 uptime ve stabil çalışan; sektörün içerik ve kullanım olarak en gelişmiş seçeneklerini sunmaktan gurur duyuyoruz. Bizler, ihtiyaçlarınız doğrultusunda API hizmetimizi sürekli geliştirip; sizleri bir adım daha öne getirmenin gayreti içindeyiz. Siztemlerinizde kullanabaleceğiniz SMS Api hazır kod örnekleri ile gönderim ve raporlama sms entegrasyonunuzu kolayca yapabilir, scriptlerimizi kolayca kendi sistemlerinize ekleyebilirsiniz.