0212-852-6465
0212 909 2554

VATAN SMS - API SERVİSİ

API servisimiz ile SMS ve OTP SMS gönderim işlemlerinin kolaylığına tanık olun!

 1. API Kodu Nedir?
  API; son kullanıcıların, kendi bünyelerinde bulunan sistemlere/yazılımlara, farklı merkezlerdeki yapıları entegre etme işlemidir. Toplu sms api entegrasyonu ile kullanıcı, uzaktaki sistemlere her bir veri çekme ve veri gönderme işlemi için bağlantı kurmaya gerek kalmadan kendi yazılımı üzerinden kontrolü sağlar. Bu bazen mağazalar arası ağ kurmada, bazen ortak platformlarda veri paylaşımı, bazen de toplu sms gibi sık ziyaret edilen sistemler için uygun bir yöntemdir.
  Burada amaç; sık kullanılan bir hizmete en az emekle ulaşmaktır!
 2. Toplu SMS Api Nedir?
  Toplu SMS API, hemen her sektörde kullanılan başlıklı SMS'in sistemlere entegre edilmesidir. Web site üyelik ve şifre bilgilendirme, sipariş bilgilendirme, büyük firma sitelerinin güvenlik kontrolü, kargoların bildirim, e-ticaret sitelerinin ürün hareketi, dinamik cihazların uzak kontrolü ve izlenmesi, eğitim kurumlarının turnike sistemi gibi pek çok sektörde SMS API kullanımına ihtiyaç vardır. Bu gibi yapılarda sistem bir defa kurulur ve sonrasında işlemler dışardan kontrol edilir. ASP, PHP, C#, JAVA, DELPHI, Visual Basic gibi her tür yazılım ile uyumlu; XML POST, WEB SERVICE, GET & PUSH kullanım yöntemlerini detekleyen ve sisteminize kolaylıkla entegre edilebilen Toplu SMS Api Sistemi ile tüm mesaj gonderim işlemleri otomatik olarak yapılır. Hatta VatanSMS'e özel anlık çalışan "OTOMATİK RAPOR" (Push Method) ile ayrı bir yazılıma daha gerek kalmadan bilgiler de kullanıcıya iletilir.
 3. API Entegrasyonunu Kimler Kullanır?
  Bankalar
  Yüksek Güvenlikli Web Siteleri
  E-Ticaret Siteleri
  Kargolar
  Okullar, Eğitim Kurumları
  Online Platformlar
  Dinamik Cihaz Kullanan Firmalar (Örn: Soğutucu derecesindeki değişiklikleri otomatik bildirme)
  Üyelik Sistemiyle çalışan Tüm Web Siteleri
  Ticari Otomasyonlar ve daha bir çok sektörde kullanılır.
 4. OTP SMS Nedir?
  Firmaların, kullanıcılarına web veya mobil cihazları üzerinden işlem yapmaya olanak sağlayan “tek kullanımlık şifre/parola” ve benzeri, bir defaya mahsus olarak gönderilmesi gerekli mesajların iletimi için tasarlanan özel kanal hızlı SMS hizmetidir.
 5. OTP SMS Servisimizin Ayrıcalıkları
  Anında iletilmesi gereken şifre, onay kodu, alarm bilgisi gibi mesajlarınızı OTP - Anlık SMS Doğrulama Servisi ile korumaya alın.
  1 to 1 kanal üzerinden çalışan OTP servisimiz ile hiçbir trafiğe takılmadan web siteleri, akıllı telefon uygulamalarında, yeni abonelik, oturum açma, şifre yenileme veya şifre hatırlatma gibi işlemlerin gerçekleşmesinde güvenlik teydi yapmak için mesajlarınız anında müşterilerinize ulaşsın.
  VatanSMS'te OTP mesajlarınız satın alınmış SMS paketlerinde yer alan SMS bakiyesinden düşer, farklı bir ücretlendirmeye tabi değildir. Ücretsiz SMS API hizmetimizle OTP SMS gönderimlerini gerçekleştirebilirsiniz.
 6. Toplu SMS API Çeşitleri
  Kullanım itibariyle Gönderim ve Raporlama olmak üzere ikiye ayrılır.
  Teknik olarak ise WEB SERVICE, XML POST, HTTP GET ve PUSH METHOD olmak üzere 4 farklı yapıda kullanılabilir.
 7. VatanSMS API Seçenekleri
  %99.99 uptime ve stabil çalışan; sektörün içerik ve kullanım olarak en gelişmiş seçeneklerini sunmaktan gurur duyuyoruz. Bizler, ihtiyaçlarınız doğrultusunda API hizmetimizi sürekli geliştirip; sizleri bir adım daha öne getirmenin gayreti içindeyiz. Siztemlerinizde kullanabaleceğiniz SMS Api hazır kod örnekleri ile gönderim ve raporlama sms entegrasyonunuzu kolayca yapabilir, scriptlerimizi kolayca kendi sistemlerinize ekleyebilirsiniz.